2011 yılında dünyada en önemli ve ilk bilgileri duyuran mecra olarak adından söz ettiren ve kullanıcı sayısını çok kısa sürede yükselten Twitter’da 2011′de en çok neler konuşulmuş.

What The Trend’in 207 binin üzerinde hashtag üzerinden yaptığı analiz, konuşulma oranı, gündem tepkisine göre hazırladığı infografikte, Twitter’ın birçok konu ve olayda gündemi yakından takip ettiği, gündem oluşturduğu hatta güçlü bir topluluk oluşturarak, o topluluğun mesajını tüm dünyaya ilettiğini ortaya çıkarmış oldu.

Top 10 listesinde ilk sırada Justin Bieber, ikinci sırada ise futbol yer alıyor daha doğrusu Almanya’da düzenlenen Kadınlar Dünya Kupası. Üçüncü sırada her yaptığı hareket olay olan Lady Gaga yer alıyor.

Twitter’da 2011 yılının en çok konuşulan film ise Harry Potter serisinin son bölümü olan Ölüm Yadigarları. En çok konuşulan televizyon programı ise Glee.

Haberler bölümünde ise birinci sırada Japonya’da yaşanan deprem ve arkasından gelen tsunami olayı. İkinci gündem ise Prens William ve Catherine Middleton’ın düğünü olmuş.

Detayları ise;


Comments

Powered by Facebook Comments

Tagged with:
 

Comments are closed.