Anonymous Cumartesi günü Facebook’a saldırı yapılmayacağını açıkladı.

Resmi Anonymous Twitter sayfası olduğu varsayılan Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre Cumartesi günü Facebook’a saldırı yapılmayacak.

@AnonOps hesabı, yine Anonymous’a ait olduğu düşünülen bir Youtube hesabından yayınlanan tehdit içerikli görüntüleri kabul etmeyerek “Tekrar söylüyoruz, Cumartesi günü Facebook’a saldırmayacağız. Medyada çıkan haberler yalan!” açıklamasını yaptı.

Youtube’daki görüntülerde 28 Ocak’ta bir saldırı düzenleneceği hatta içeriğindeki internet adresinden indirelecek küçük bir program sayesinde tüm kullanıcıların sosyal ağa saldırıya dahil olabileceği söyleniyor.

Time’ın Techland blogu ise @AnonOps hesabının resmi bir hesap olabileceğinden gayet emin.

@GroupAnon adlı başka bir twitter hesabından Ağustos ayında yapılan açıklama da; 5 Kasım Guy Fawkes Günü’nde Anonymous’un Facebook’a saldırı düzenleyeceği söylenmiş ama saldırı gerçekleşmemişti.

Anonymous’un gerçekleştirdiği her saldırı genelde DOS saldırısı; sunucuya aynı anda milyonlarca bağlantı yapılması yoluyla gerçekleştiği için Facebook kullanıcılarının kişisel bilgilerinin çalınacağı yönünde korku duymasına gerek yok.


Comments

Powered by Facebook Comments

 

Comments are closed.