Facebook’un her geçen gün stratejik olarak büyümesi ve kullanıcı geri dönüşlerine uygun olarak revize ve önlemler alması kullanıcı sadakatini ve önerimini arttırmaya yönelik olsa da yeni ve var olan sosyal mecraların güçlü yönlerinin hızla artması farklı boyut kazandırmıştır.

800 milyon kullanıcısı olan Facebook’un , 1 milyar kullanıcıya ulaşılacağını ve bu durumda dünya nüfusunun 7’de 1’ine denk gelerek diğer mecralar karşısında büyük bir fark ve güç elde edeceğini düşünen dijital pazarlama firması olan iCrossing’ten Gregory Lyons’ın analizi ilginç bilgiler sunmakta.

Facebook’ta üye sayıları Hindistan’ın 22 milyondan 36 milyona, Brezilya’nın ise 13 milyondan 30 milyona çıkmış olması bu sayıların esasında daha da artacağını göstermekte. Çin için de özel çalışmalar yapılacağını duyuran Facebook yeni ve güçlü stratejileri ile bunun gerçekleşeceği düşüncesinde.

2012 yılı Facebook için güzel istatistikler sunuyor olsa da kullanıcı alışkanlıkları ve değişkenlikleri nasıl bir sonuç ortaya çıkaracak merak konusu.


Comments

Powered by Facebook Comments

Tagged with:
 

Comments are closed.