Google’ın aramalar için sosyal medya etkisini daha doğrusu arkadaş, tanıdık önerisinin değerini düşünerek yaptığı çalışmalara bir yenisi daha ekledi.

Google, görsel aramalar +1 ekliyor…

Facebook’a  bir cevap olarak, Mart ayında tanıtılan ve Google kullanıcılarının onay damgası eşdeğerinde konumlandırılan +1, web sitelerinde, reklamlarda hatta haber makaleleri yanında ortaya çıkaran ne kadar ulaşabilir olduğunu göstermiş oldu.

Neden görsel arama sonuçlarında bu özellik var soruna istatistiklere dayanarak kullanıcı tepkilerinden ihtiyaç duyulduğu açıklayan Google, aranan ve görüntülenen her ne olursa olsun biri tarafından önerilmesi o kullanıcıyı daha doğru bilgiye en kısa zamanda ulaştırabileceği ve bu sayede daha efektif kullanılacağı düşüncesinde.

Özellikle bu ay içinde tamamen yürürlüğe gireceğini açıklayan yetkililer sosyal medya entegrasyonu sayesinde daha sağlıklı ve hızlı kullanımın artacağını bunun en güzel faydasını marka olarak Google’ın ve kullanıcılarının alacağını dile getirerek sosyal medyanın tüm internet kullanımda ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.


Comments

Powered by Facebook Comments

Tagged with:
 

Comments are closed.