Instagram, iOS için yeni güncellemelerle gönülleri fethediyor. Bakalım Instagram’ın güncellemeden sonra sunduğu özellikler neler olacak?

1

Fotoğraf paylaşım platformu Instagram yeni özelliklere kavuştu. Facebook’un sahip olduğu bu servis, iOS için gelen son güncellemesinde profil sayfasında ve onun dışında değişiklikler yaptı.

2

“İletişime Geç”

Instagram’da herhangi bir kullanıcının profiline girdiğinizde “İletişime Geç” isimli bir düğme yer alacak ve kullanıcıya Instagram üzerinden direkt mesaj daha kolay bir şekilde atılabilecek.
Kullanıcılar, kendi profil sayfasına girdiklerinde “İletişime Geç” düğmesini “Profili Düzenle” düğmesinin yanında görecekler.

İstatistikler eklenecek
Henüz test aşamasında olan istatistikler, tüm iOS kullanıcılarında görünmüyor. Instagram’a yapılan güncelleme bu özellikle de sınırlı değil. Instagram, aynı zamanda kullanıcılara istatistiksel verileri de sunacak.

Kullanıcılar, kendi takipçileri hakkında bilgiler edinebilecek. Konuyla ilgili Instagram tarafından henüz net bir açıklama yapılmadı. Ancak konu istatistik olduğu için takipçilerin yaş, cinsiyet bilgileri ve benzeri bilgilerin gösterileceği tahmin ediliyor.

İstatistiklerde ayrıca “içgörüler” şeklinde bir özellik bulunacak. Şimdilik bu özelliğin ne amaçla olacağı ve nasıl olacağı bilinmese de, sadece yeni gönderiler için olduğu belirtiliyor.


Comments

Powered by Facebook Comments

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>