instavid380

Instagram’dan son dönemlerde sürekli yenilik haberleri geliyor. Açıkçası biz sosyal medyacılar da bu gelişmeleri sabırsızlıkla takip ediyor ve gelecek yenilikleri de merakla bekliyoruz. Instagram’dan dün gelen habere göre video paylaşım sürelerinin 60 saniyeye çıktığı ile ilgiliydi. Geçmişte yaşanılan 15 saniyeye tüm konuyu sığdırma kaosu da böylece son bulmuş oldu. Artık elimizde koskoca 1 dakika var ve çoklu çekim özelliğini de kullanarak video çekip paylaşabilme imkanı.

Bilindiği gibi önceden reklamveren firmalara tanınan bu süre şimdi kitle kullanıcısına da tanındı. Tabi hal böyle olunca insan ister istemez düşünmüyor değil! Acaba kitle kullanıcısına 1 dakikaya kadar uzatılan bu süre, reklamverenlere daha uzun sürenin geleceğini mi müjdeliyor? Şimdi de birçok reklamverenin kafasında bu soru oluştu. Bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Bu arada geçtiğimiz 6 ay boyunca Instagram’da yalnızca video izleyenlerin sayısı yüzde 40 artmıştı. Video yeniliklerini uygulamak Instagram için bir gereklilik haline geldi. Multi-clip, yani çoklu video paylaşımında film rulosuna kaydettiğiniz farklı videoları da eklentiyle tek videoda paylaşabiliyorsunuz. Ancak bu özellik yalnızca yeni güncellemeye eklenecek olan iOS V7.19’dan itibaren geçerli olacak. Android için ise henüz bir yenilik duyurulmadı.

 


Comments

Powered by Facebook Comments

Tagged with:
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>