İnternet kullanımının ve sektörün güçlenmesi ile beraber işe alım süreçlerinin de internet üzerinden yapılması yeni mecraların doğmasına var olan firmaların internet sitelerinde bölümler açılmasına yol açtı.

Bu anlamda kariyer sitelerinin doğması, gelişmesi hatta yıllık çok önemli bütçeler ile cirolar yapması sonuç olarak doğru ve kolay personel bulunmasını amaçlamıştır ve insan kaynakları anlamında büyük yenilikler sağlamıştır. Dünyanın en önemli kurumsal sosyal ağlarından olan Linkedin ise istatistiksel veriler ile kullanıcıların iş veren ve iş arayanları buluşturarak insan kaynaklarına önemli katkıda bulundu.

Ülkeler arası kullanım alışkanlıkları ve tepkileri farklılığını iş arama ve kendini konumlandırma açısından da gösteriyor. Ülkemiz için spesifik olarak anahtar kelime görüntülenmese de yeni yapılacak çalışmaların içinde Türkiye’nin de olacağı düşüncesindeyiz çünkü Linkedin özellikle Türkiye pazarını ciddiye almakta ve yeni projelerin yakın zamanda yayınlanacağını dile getirdiler.


Comments

Powered by Facebook Comments

Tagged with:
 

Comments are closed.