ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, büyük bir alım işlemi gerçekleştirerek dünyanın en büyük sosyal ağlarından LinkedIn’i bünyesine kattı.

İş dünyasındaki insanların birbirleriyle iletişim kurmasını sağladığu LinkedIn’i satın alan Microsoft, bu satın alma için tam 26.2 milyar dolar (yaklaşık 75 milyar TL) ödedi.

LinkedIn Yönetim Kurulu Başkanı Jeff Weiner’ın, görevinin başında kalmasına Microsoft üst yönetimi tarafından karar verildi.

Jeff Weiner, “13 yıldır, dünyayı değiştirmek için çeşitli yollar bulmaya çalışıyoruz. Bundan sonra, söz konusu eylemimizi Microsoft ile işbirliği içerisinde yürüteceğiz ve eminiz ki, daha da büyük kitlelere ulaşacağız. Microsoft’un ‘Bulut’ teknolojisi ile kendi altyapımızı birleştirmek harika bir fikir. Sektördeki eşsiz pozisyonumuzu korurken, Microsoft’un desteğini almak harikulade. Daha verimli ve başarılı olacağımıza inancım tam.” açıklamasında bulundu.

salesforce-wants-to-block-microsoft-s-linkedin-takeover-508820-2

2002 yılında kurulan LinkedIn’in piyasa değeri yaklaşık 17 milyar dolar düzeyinde bulunuyor. Ayrıca 2016 yılı itibariyle 106 milyonu aktif olmak üzere toplamda 400 milyon kullanıcıya sahip bir sosyal ağ konumunda.

Microsoft, Twitter’dan “LinkedIn ve Microsoft güçlerini birleştiriyor” şeklinde bir açıklama yaptı.

Linkedin Yönetim Kurulu Başkanı Reid Hoffman ise, “Bugün Linkedin için yeniden kuruluş günü” dedi.


Comments

Powered by Facebook Comments

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>