En çok tercih edilen uygulamalardan olan Snapchat son sürümüyle bizim de gönlümüzü fethetti!

Bakalım bu yenilikler neler?

1. Uygulama ayarları

Snapchat uygulamasını açtıktan sonra önce sağ üst köşedeki dişli simgesine tıklayarak ‘Ayarlar’ bölümüne girin. Sonrasında ‘Yönet’ sekmesine tıklayarak size uygun ayarları açıp kapatabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Filtreler, ön kamera flaş ayarı, özel metin, tekrarla ve en iyi arkadaş sayısı ayarları mevcut. Size en uygun ayarları kullanarak Snapchat’te keyifli vakit geçirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Rengarenk çizimler yapın ve yeni filtreler kullanın

Fotoğraf çekimi yaptıktan sonra sağ üst kısımdaki kalem simgesine tıklayarak çizimler yapabilirsiniz. Renk değiştirmek isterseniz aşağı doğru açılan renk paletinden istediğiniz rengi seçebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotoğraflarınıza sadece parmağınızı sağa veya sola kaydırarak çeşitli eğlenceli filtreler ekleyebilirsiniz. Konum, saat, sıcaklık, hız ve sepya filtreleri ekleyebileceğiniz bu özellik, eğlenceli zamanlar geçirmek için son derece ideal!

3. Ön kamera flaşı kullanın

Ön kamerasında flash özelliği olmayanlar dikkat!
Artık Snapchat’te ışıksız ortamda ön kamera ile fotoğraf çekmek mümkün. Yapmanız gereken sadece ön kamerayla fotoğraf çekerken sol üst köşedeki flaş özelliğini açmak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Kameralar arası geçiş yapın

Selfie akımı devam ederken Snapchat’te yapmanız gereken tek şey ekrana iki kez hızlıca dokunmak!

5. Görüntüleme süresini değiştirin

Bilindiği üzere Snapchat ile fotoğraf görüntüleme süresi bulunuyor. Fotoğraf gönderilen kişi 10 saniye süreyle fotoğrafı görebiliyor. Bu süreyi azaltmak için yapmanız gereken tek şey sol alt köşede bulunan saat simgesine tıklamak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Çektiğiniz Fotoğrafı Kaydedin

Fotoğraf paylaşımı yaparken beğendiğiniz fotoğrafları cihazınıza kaydetmek istiyorsanız sol alt köşedeki simgeye tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Öykünüzü Oluşturun

Snapchat uygulamasında çektiğiniz fotoğraf ve videolar ile öykü oluşturabilir ve diğer arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. Arka arkaya eklenen fotoğraflarda beğenmediğiniz bölümleri geçmek için ekrana bir kere dokunmanız yeterli.

Öykü oluşturmak için yapmanız gereken sol alt bölümdeki artı simgesine tıklamak.


Comments

Powered by Facebook Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>