Conservation International, nesli tükenmekte olan kuşlar hakkında farkındalık yaratmak için en popüler kuşun desteğini arıyor.

1

Siz de dünyanın en ünlü kuşundan yararlanarak tehlikedeki kuşlara yardım edebilirsiniz.

Daha sağlıklı ve yeşil bir dünya yaratmak için uğraşan sivil toplum kuruluşu Conservation International’ın Japonya ayağı nesli tükenmekte olan kuşlara yardım amaçlı Donate 4 Birdskampanyasını açıkladı.

Harrison Ford ve Julia Roberts gibi isimlerle çalışarak çeşitli yardım kampanyalarına imza atan dünyaca ünlü kuruluş, bu kez de sosyal medyanın kitleler üzerindeki etkisini önemini benimseyerek Twitter’ı bünyesine katmaya karar verdi.

Kampanya kapsamında, mikro siteye giriş yaptıktan sonra ister maddi bağışta bulunabiliyor ister, Twitter hesabınızı bağışlayabiliyorsunuz. Bu şekilde çevreci topluluk, belirli aralıklar ile sizin Twitter hesabınız üzerinden konuyla ilgili tweetler gönderme hakkına sahip oluyor. Tweet’er sizin daha önceden seçtiğiniz ve bağış yaptığınız nesli tükenen kuş türü ile ilgili oluyor. Böylece kuruluş, dijital çağa uygun bir şekilde farkındalık yaratmak amaçlı gönüllü kullanıcıların Twitter hesaplarından yararlanıyor.

2014 yılında Öğretmen Akademisi Vakfı ve CHP, Twitter hesabı bağışlama sistemini kullanan kampanyalar kurgulamıştı. Donate Your Account isimli bir servis ise Kasım 2015′te Twitter ve Facebook API’ları değişene kadar kullanıcılarına hesaplarını bağışlayabilecekleri sosyal fayda ve farkındalık kampanyaları sunuyordu…

2

3

4


Comments

Powered by Facebook Comments

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>