Twitter’ın son zamanlarda Google ile yaşadığı sürtüşmeyle adında sıkça bahsettirmişti.Şimdi ise içerik kısıtlama ile Twitter yine gündemde.

Twitter’ın CEO’su Dick Costolo AllThingsD’nin düzenlediği D:Dive Into Media konferansında konuşma yaparak merak edilen bir çok şeye cevap verdi.

Özellikle ülkelere özel bloglarda içerik kısıtlanması, Google ve Twitter’in bugün ki durumuyla ilgili açıklamalar yaptı.

Costolo’nun sözlerinden en dikkat çekenler ise içerik kısıtlamalrı ile ilgili karardı.“Twitter’ı mümkün olduğu en şeffaf şekilde işletmek istiyoruz” diyen Costolo bu uygulamanın tamamen ifade özgürlüğünü arttırma amaçlı yapıldığını belirtti. Ayrıca eskiden bir ülke, bir tweet’in silinmesini istediğinde direk siliniyordu. Şimdi ise ilgili ülke de gösterilmiyor.Ama diğer ülkelerde erişilebilirliği devam ediyor.
Google ile aralarındaki sorunun finansal nedenlerden olmadığını söyleyen Costolo; “Google bizi, saniyede 1300 hit oluşturacak bir hızda tarıyor. 3 milyar sayfamızıendesklediler. İhtiyaç duydukları tüm veriye sahipler” diye konuştu.

Twitter’ın Google’ın arama desteği olmadan ayakta kalıp kalamayacağı sorusunu üzerine Castolo: “Google veya Facebook’un ne yapığına bakmaksızın, şimdiye kadar olmadığı kadar hızlı büyüyoruz. Tüm bu servisler aynı anda varlıklarını sürdürebilirler” dedi.

Kullanıcı sayısının hızla artmasına rağmen Twitter takipçilerinin bir çoğu sadece izleyici olarak bu mecrada yer alıyor. Yüzde 40′lık bu orana cevap olarak Costolo Tv izleyicilerinin de yüzde 99′unun tv programı üretmediklerini söyledi.Belli bir grubun tüketici olmasının hiç bir sakıncasının olmadığını söyledi.

Son olarak Costolo, halka arz ile ilgili sorularada cevap vermek istemedi.


Comments

Powered by Facebook Comments

 

Comments are closed.