Twitter, yeni bir hamle ile zaman akışını yeni formasyona dönüştürdü. Kronolojik bir tweet akışının aksine kullanıcıyla olan ilgisine göre sundu ve bir süre sonra da bu yeniliği sessizce varsayılan düzen olarak da belirledi.

Twitter’ın yeni olarak lanse edilen zaman akışı, geçtiğimiz yıl sunulmaya başlanan “Siz Uzaktayken” (While You Were Away) özelliğini esas alıyor. Yeni haber akışı, Siz Uzaktayken özelliğini çok daha sık ve verimli kullanmayı amaçlıyor.

Yeni zaman akışı, Twitter’ın çok sevilen gerçek zamanlı doğasına aykırı değil. Bununla birlikte önemli tweet’lerin kaybolmasını engelleyerek zaman akışından daha fazla değer yaratmayı amaçlıyor, kullanıcıları için. Değişikliğin zamanlaması ise yatırımcılarına radikal değişiklikler için çalışıldığı mesajını iletiyor.

Yeni zaman tüneli uygulaması ilk olarak belirlendiğinde sadece bazı kullanıcıların kullanımına açıktı. Şimdi ise kullanıcılara bu uygulamanın hayata geçtiğine dair bildirim geliyor.

İlk başta yapılan Twitter’ın zaman akışının değişeceği duyurusu, kullanıcıların büyük bir ters tepki vermesine yol açmıştı. Bir noktada Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey bile değişikliğin gerçekleşeceğini reddetmişti.

Bu değişiklik birçok çevrelerce beğenilmese de bizim izlenimimize göre, bir süre sonra diğer uygulamalardaki değişiklikler gibi, kullanıcılar bu yeniliğe de uyum sağlayacak.19607_R1_B3

 

 


Comments

Powered by Facebook Comments

Tagged with:
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>