Facebook, Snapchat’ten esinlendiği fonksiyonları Instagram Stories’den sonra WhatsApp uygulamasında kullanmaya devam edecek!

WhatsApp’ın bu yeni geliştirdiği özellik ile artık fotoğraf ve videoların üzerine yazı yazıp, resim çizebilecek ve hatta emoji bile ekleyebileceksiniz. Snapchat kullananlar bu özelliğe alışkın oldukları için bu duruma rahatça adapte olacaklar ve zorluk çekmeyecekler.

Uygulama üzerinde, fotoğrafı çektikten sonra karşınıza çıkan kalem ikonuna tıklayarak resim çizmeniz mümkün olacak. Aynı zamanda yazının rengini ve stilini de değiştirebileceksiniz.

WhatsApp, Snapchat’ten esinlendiği ön kamera flaş özelliği sayesinde düşük ışıklarda bile mükemmel selfie’ler çekmenizi sağlayacak. Böylelikle düşük ışıkta bile fotoğraflarınız kaliteli çıkacak. Aynı zamanda, fotoğraf veya video çekmeden önce ekranda parmağınızı aşağı yukarı sürükleyerek zoom yapabileceksiniz.

WHATSAPP’A-SNAPCHAT-AYARI

Bu yeni kamera özelliklerini Android telefonlarda bugünden itibaren ve iPhone‘larda ise çok yakında kullanabileceksiniz.
Türkiye’deki aktif sosyal medya hesaplarının büyümesi göz önünde bulundurduğumuzda, WhatsApp’a gelen bu yeni özellik ile Türkiye’deki kullanımının artması da söz konusu.

We Are Social’ın yapmış olduğu araştırmaya göre, WhatsApp Facebook’tan sonra ikinci en aktif sosyal medya platformu olarak konumlanmakta. Aşağıdaki grafikten anlaşılacağı üzere, Facebook markasının bünyesinde bulunan platformlar ilk üç sırada yer alıyor. Böylelikle, WhatsApp’ın bu yeni gelen güncelleme ile birlikte yerini sağlama alacağı kesin…


Comments

Powered by Facebook Comments

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>