Artık insanlar internette geçirdiği zamanın çoğunu sosyal paylaşım sitelerinde geçiriyorlar. Smartphone’larına sosyal ağlara daha hızlı ve kolay erişmek için uygulamalar yüklüyorlar. Amaç ‘dijital sosyal’ çevreden gelecek haberleri anında yakalayarak tepki vermek. Kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt vermek ise sosyal paylaşım sitelerinin sorumluluğu. Bu alanda ağlar birbiriyle yarış halinde kendilerini geliştirmeye çalışıyorlar.

Milyonlarca kullanıcı olan Twitter da hem web’te hem iOS ve Android aplikasonunda, görünümü ve kullanımı yeniledi. ‘Karışıklığı ortadan kaldırdığı, daha hızlı ve kolay kullanım sağladığı’ iddasıyla yeni Twitter’ın tanıtımı yapılıyor.

Ancak ne kadar başarılı olduğunun kararını elbette kullanıcılar veriyor. Twitter kullanıcıları da bu yenilikten şimdilik pek memnun değil gibi görünüyor. İşte #newtwitter etiketi ile Twitter’ın yeni haline yapılan yorumlar:

Twitter bu güncelleme ile insanların alışkanlıklarını tersyüz etmekle iyi mi yaptı bilmiyoruz ama belki alıştıktan sonra eski halinden daha çok sevilir, ne dersiniz?


Comments

Powered by Facebook Comments

Comments are closed.